Tag Archives: Vasili

“Hajdutët e Bordit nuk ndalen”, Vasili krahason çmimin e naftës me Maqedoninë: 55 lekë më lirë se në Shqipëri!

Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili ka krahasuar çmimin e naftës në vendin tonë me atë të Maqedonisë, ku thotë se teksa Bordi e rriti në 208 lekë, në Maqedoni çmimi ka rënë ndjeshëm. Sipas deputetit, në Maqedoni që nuk prodhohet naftë, ajo shitet me 153 lekë, pra 55 lekë më lirë se në Shqipëri, ndërsa në vendin tonë, …

Read More »

“Nesër, dita kur do të thuhen të vërtetat e mëdha”, Vasili për protestën: Kush nuk do tritolin dhe hajdutërinë e Ramës të dalë në Bulevard

Deputeti i Partisë së Lirisë Petrit Vasili, e ka quajtur ditën e nesërme, kur edhe do të mbahet protesta e thirrur nga opozita, si dita e së vërtetës së madhe. Në një postim në Facebook, Vasili u shpreh se nesër në Bulevard do të jenë të jenë të gjithë ata që duan ligjin e Kushtetutën dhe jo tritolin e kriminalizimin …

Read More »

Vasili: Rama ka krijuar Kolumbinë e Europës, 1/3 e ekonomisë është droga

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për integrim, Petrit Vasili, ka reaguar në lidhje me reportazhin e prestigjiozes gjermane ZDF, mbi kontrollin e drogës që mafia shqiptare ka në Evropë. Përmes një postimi në facebook, Vasili shkruan se media gjermane i ka bërë një skaner pa filtra të vërtetës së qeverisë së kryeministrit Rama dhe pushtetit të tij mafioz. Sipas numrit 2 …

Read More »

Vasili: I pakundërshtueshëm! Në 22 muaj pandemi shqiptarët kanë paguar 180 mln euro

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili  e ka konsideruar të pakundërsjtueshëm amendamentin për Projekt-Buxhetin e 2022 të paraqitur sot në Kuvend nga vetë ai per rimbusimin e barnave dhe sherbimet mjeksore per te semuret me Covid. Me një reagim në Facebook, Vasili shkruan se ne 22 muaj pandemi 180 milion euro kane paguar shqiptaret nga xhepi.

Read More »