Tag Archives: Vaksina

Rritja e infektimeve me Covid, Komiteti i Ekspertëve: Emergjente bërja e dozës së tretë dhe të katërt të vaksinës

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka dalë sot në një konferencë për mediat lidhur me situatën e Covid-19 në vendin tonë. Drejtoresha e ISHP, Eugena Tomini tha se ka pasur një trend në rritje të rasteve pozitive në dy javët e fundit, ndërsa ka bërë thirrje për ndërgjegjësim dhe marrje të dozës së tretë dhe të katërt për t’u mbrojtur nga …

Read More »