Tag Archives: Vajza e Putin

FOTO/ Vajza e Putin e dashuruar marrëzisht me Zelensky-n! Zbulohet marrëdhënia e Katerinës

Gazeta gjermane ka zbuluar se vajza e presidentit të Rusisë Vladimir Putin, Katerina Tikhonova, ka një të dashur që mban mbiemrin Zelensky, njësoj si presidenti i Ukrainës. Sanksionet kundër 35-vjeçares, të vendosura për shkak të pushtimit të Ukrainës nga babai i saj, kanë bërë që ajo të mos udhëtojë dot nga Moska në Mynih, për të jetuar me partnerin. Në …

Read More »

Vajza e Putin sanksionohet nga SHBA-të – mësoni më shumë rreth jetës së saj

Siç kemi raportuar, SHBA ka zgjeruar sanksionet e saj për të përfshirë dy vajzat e presidentit rus Vladimir Putin. Një deklaratë e Shtëpisë së Bardhë i përshkroi ata si dy fëmijët e rritur të Putinit, dhe megjithëse nuk u emëruan, raportet e avancuara thanë se ata ishin Maria Vorontsova dhe Katerina Tikhonova, të cilave Putini i lindi me ish-gruan e …

Read More »