Tag Archives: urgjente

Rama thërret mbledhje urgjente të qeverisë, për arrestimin e Bllakos

Kryeministri Edi Rama ka thirrur një mbledhje urgjente të qeverisë. Ai i do të takohet me ministrat në Vilën 31 në Tiranë, ku ka mbërritur rreth 30 minuta më parë. Takimi vjen pasi SPAK kërkoi autorizim nga Kuvendi për arretsimin e deputetit socialist Alqi Bllako, i cili rezultoi i përfshirë në aferën e inceneratorit të Elbasanit. Pak ditë më parë …

Read More »

“Urgjente”, ministrja Evis Kushi del me deklaratën e jashtëzakonshme

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka reaguar në lidhje me rastin e 13-vjeçarit nga Lushnja, i cili humbi jetën duke u vetëvarur aksidentalisht duke bërë video për ta hedhur në rrjetet sociale.Ministrja Kushi bëri thirrje që prindërit dhe shkollat të ngrenë alarmin dhe të kontrollojnë qëndrimin në internet të fëmijëve të tyre. “URGJENTE! Jam shumë e tronditur nga ngjarja e …

Read More »

Reciprociteti për targat, Vuçiç flet pas mbledhjes urgjente

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka reaguar në lidhje me vendimin e qeverisë së Kosovës për vendosjen e reciprocitetit për targat. Pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë, Vuçiç iu drejtua me një mesazh qytetarëve serbë. Siç raportojnë mediat serbe, Vuçiç tha se Serbia kërkon tërheqjen e të gjitha trupave që po qëndrojnë në veri të Kosovës si dhe një përgjigje …

Read More »