Tag Archives: tymi

Zjarr në Vlorë/ Digjet fusha e mbetjeve ‘tymi’ mbulon lagjen

Gjatë orëve të para të ditës një re tymi është përhapur në zonën periferike të qytetit të Vlorës ku mori flakë një fushë depozitimi për mbetje. Zjarri ka vazhduar të djegë mbeturina  edhe në praninë e zjarrfikësve. Nuk është e para herë që persona që mbledhin mbetje plastike apo dhe hekurishte i vënë flakën plehrave duke shkaktyar katastrofë mjedisor në …

Read More »

VIDEO/ Çfarë po ndodh në Angli, një re e madhe tymi përhapet pas një shpërthimi

Një zjarr masiv ka shpërthyer në qytetin britanik Leamington Spa, me raporte për një shpërthim në një pronë industriale që shkaktoi zjarrin, i cili ka dërguar retë e zeza të dalin mbi qytetin e regjencës. Tymi i zi përfshiu qytetin tregtar Ëarëickshire të Royal Leamington Spa të Premten pasi një zjarr shpërtheu në një ambient tregtar. Nuk ka ende raporte …

Read More »