Tag Archives: Tunizia

Barazimi i parë pa gola në Botëror, Danimarka dhe Tunizia ndajnë pikët në grupin D

Danimarka dhe Tunizia janë ndalur në një barazim, i dyti për këtë Botëror dhe i pari pa gola, pas 5 sfidave të luajtura. Takimi i cili u zhvillua në stadiumin “Education City” ishte vërtet i luftuar, me të dyja skuadrat që provuan me shanset e tyre, por pa mundur të gjenin rrjetën. Për Tunizinë mund të quhet një rezultat i …

Read More »