Tag Archives: trupave ruse

Moska urdhëron tërheqjen e trupave ruse në perëndim të Khersonit

Ministri rus i Mbrojtjes, Sergey Shoigu, ka urdhëruar zyrtarisht tërheqjen e trupave ruse nga perëndimi i lumit Dniepro në rajonin e Khersonit, duke hedhur dyshime kështu mbi një lënie të territorit Kievit dhe një disfate të mundshme në pjesën jugore të Ukrainës. Lajmi citohet nga disa media lokale ruse e ukrainase dhe vjen fill pas evakuimit të mbi 70 mijë …

Read More »