Tag Archives: trofeu

Fituesit e Evrovizionit shesin trofeun, blejnë drone për ushtrinë

Grupi Kalush Orchestra e shiti trofeun që e fitoi si përfaqësuese e Ukrainës në Evrovizionin e këtij viti, në një ankand bamirësie për 900 mijë dollarë. Paratë do të përdoren për të blerë tre dronë për Forcat e Armatosura të Ukrainës. “Miq, jeni të mrekullueshëm! I jemi mirënjohës secilit prej jush që dhuroi fonde për këtë ankand, dhe veçanërisht ekipit …

Read More »

Fituesit e Eurovisionit, marrin vendimin për te nxjerrë në ankand trofeun

Fituesit e Eurovizion “Kalush Orchestra” kanë nxjerrë në ankand trofeun që e fituan në Eurovizion. Të njëjtit do të organizojnë edhe një iniciativë tjetër për kapelën e Oleh Psiuk, kapelë që ishte vënë në fokus të madh të medieve përgjatë performancës në skenën e madhe të Eurovizion. Trofeu i Eurovizion ka dalë në ankand më 25 maj, dhe deri më …

Read More »

Roma dhe Mourinho shkruajnë historinë në Tiranë, fitojnë trofeun e Conference League

Roma bën histori në stadiumin Air Albania të Tiranës teksa fiton edicionin e parë në historinë e Conference League. Italianët u treguan më cinikë në 90-minutat e Air Albania-s teksa shfrytëzuan një gol të Nicolo Zaniolos në minutën e 32-të duke fituar trofeun e parë europian pas Kupës së Panairëve në vitin 1961. Ndeshja në fakt, nisi e qetë ashtu …

Read More »