Tag Archives: tifozet holandeze

Tiranë, tifozët holandezë përplasen me gurë dhe shkopinj me policinë, plagoset një efektiv

Përshkallëzohet situata në Tiranë mes tifozëve holandezë dhe policisë. Qindra tifozë holandezë janë përplasur ashpër me policinë, duke i qëlluar me shkopinj dhe me gurë. Ndërsa forcat e policisë kanë nisur shpërndarjen e tyre me forcë, duke i kthyer mbrapsht pasi ishin nisur drejt pjesës së përparme të stadiumit “Air Albania” ku ndodheshin tifozët e Romës. Burime bëjnë me dije …

Read More »

Policia ndalon tifozët holandezë

Policia e Tiranës ka dhënë detaje të reja nga ngjarja e rëndë që ndodhi pak minuta më parë te kafe “Europa” në zonën e “9-katësheve” në Tiranë. Disa tifozë holandez në gjendje të dehur janë konfliktuar me shtetasin shqiptar A. G., 45 vjeç. Gjatë konfliktit fizik është dëmtuar A. G. i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve, jashtë …

Read More »