Tag Archives: temperaturat gjate janarit

Si do të vijojë moti për gjysmën e mbetur të muajit janar? Sinoptikanët tregojnë nëse do të ketë borë në kryeqytet

Një janar me temperatura tipike, minimumi -3 ose -4 deri në 13-14 gradë. Kështu pritet të jetë moti muajin e parë të 2023, pra një vijim dimri i butë siç ka qenë deri tani. Sinoptikani Hakil Osmani në një lidhje live tha se edhe gjatë ditës së nesërme do ketë temperatura të ulëta çka mund të sjellë ngrica në rrugë. …

Read More »

A do të kemi “bomba polare”? Lajda Porja zbulon çfarë pritet të ndodhë me motin në pjesën e dytë të muajit janar

Meteorologia Lajda Porja në një lidhje për Abc Live me gazetaren Sibora Bitri tha se moti i ngrohtë do të vijojë dhe për disa ditë por në pjesën e dytë të Janarit pritet të ketë ulje temperaturash. Pritet që të ketë prezencë të reshjeve të shiut dhe dëborës pas 13 Janarit. “Nuk presim të kemi ndonjë të ftohtë ekstrem sikurse …

Read More »