Tag Archives: temperatura

Moti i paqendrueshëm, temperaturat për sot

Edhe pse ka kaluar java e parë e Majit, vendi ende mbetet nën pushtetin e masave të paqendrueshme. Sipas MeteoAlb, vijojnë masat ajrore të paqëndrueshme të jenë prezente në vendin tonë, ku do të kemi vranësira të shumta deri në orët e pasdites të cilat pritet të pësojnë zhvillime të përkohshme duke krijuar mundësi për shira të pakët në të …

Read More »

Temperatura deri në 28°C, ja parashikimi i motit për ditën e sotme…

Deri në orët e mesditës parashikohet që moti i kthjellët të jetë mbizotërues në pjesën më të madhe të Shqipërisë. Ndërsa në orët e pasdites parashikohet që të ketë shfaqje të vranësirave të pakta e kalimtare në të gjithë territorin. Orët e mbrëmjes dhe natës sërish do ti bëjnë kthjellimet më të dukshme në vendin tonë. Temperaturat e ajrit do …

Read More »

Mot i ftohtë dhe me diell, temperaturat për sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh duke sjellë mot kryesisht me diell. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku variojnë: në zonat malore, nga -8°C në 04°C, në zonat e ulëta nga 02°C në 12°C dhe në zonat bregdetare nga 04°C në 13°C. Era do të fryjë në drejtim Verior-Verilindor …

Read More »

Vranësira dhe rritje temperaturash me 2 gradë, ky është parashikimi i motit për sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh duke sjellë mot kryesisht të vranët. Pritet të ketë edhe reshje të izoluara. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku variojnë: në zonat malore, nga -5°C në 07°C, në zonat e ulëta nga 02°C në 13°C dhe në zonat bregdetare nga 05°C në 14°C. …

Read More »

Diell por ulen sërish temperaturat, njihuni me parashikimin e motit

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh duke sjellë një mot të qëndrueshëm dhe pa reshje. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme ku variojnë: në zonat malore, nga -5°C në 05°C, në zonat e ulëta nga 03°C në 11°C dhe në zonat bregdetare nga 05°C në 12°C. Era do të fryjë …

Read More »

Parashikimi i motit/ Ulen lehtë temperaturat, por moti mbetet i kthjellët

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot me diell. Në zonat malore nuk përjashtohet mundësia për reshje. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku variojnë: në zonat malore, nga 00°C në 13°C, në zonat e ulëta nga 06°C në 19°C dhe në zonat bregdetare nga …

Read More »

Parashikimi i motit për ditën e sotme(Temperaturat)

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të me diell në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 12°C në 20°C, në zonat e ulëta nga 20°C në 28°C dhe në zonat bregdetare nga 23°C në 29°C. Era do …

Read More »

Parashikimi i motit për sot (Temperaturat)

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të vranët dhe me reshje në disa zona. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 10°C në 19°C, në zonat e ulëta nga 18°C në 27°C dhe në zonat bregdetare nga 19°C në 29°C. …

Read More »