Tag Archives: Teksas

Amazon filloi me dërgimin e porosive me dron në Kaliforni dhe Teksas

Amazon tani ka filluar kryerjen e dërgesave me dronë në Kaliforni dhe Teksas me qëllim që përfundimisht të dërgojë paketat në shtëpitë e klientëve brenda një ore, raporton Ars Technica. Shërbimi i dërgesave me dronë i Amazon, Amazon Prime Air, dorëzoi tashmë një numër të vogël paketash përmes dronit në oborrët e klientëve në prag të Krishtlinjeve në Lockeford, Kaliforni …

Read More »

VIDEO: Pamje të frikshme: Dy avionë përplasen në qiell, ndërkohë që japin shfaqje

Dy avionë të vjetër, të cilët datojnë nga Lufta e Dytë Botërore, janë përplasur teksa dhuronin shfaqje në qiellin e Teksasit dhe aksidenti ka lënë pas të paktën gjashtë viktima. Lajmin e bëri të ditur gjyqtari i Dallas-it, Clay Jenkins, i cili tha se autoritetet po vijojnë me investigimin e ngjarjes. Ngjarja ndodhi në orën 13:20, të shtunën, në aeroportin …

Read More »

Ligji i Teksasit rindez debatet mbi abortin në SHBA

Debatet mbi ligjin e Teksasit që parashikon kufizime ndaj abortit, mbërritën këtë javë në kryeqytetin e vendit. Gjykata e Lartë po shqyrton nëse kufizimet e vendosura ndaj grave lidhur me ndërprerjen e shtatzënisë, janë të ligjshme. Ndërkohë të enjten në Kongres ligjvënësit dëgjuan mendimet e ekspertëve, të cilët po i kërkojnë gjykatës ta hedh poshtë ligjin. Korrespondentja e Zërit të …

Read More »