Tag Archives: të ‘Australian Open’

Mercedesi i Hitlerit përfundoi në pronësi të një miliarderi australian

Miliarderi, biznesmeni dhe politikani australian Clive Palmer u gjend në qendër të vëmendjes pasi dolën informacione se kishte blerë një Mercedes që i përkiste liderit nazist, Adolf Hitler. Mercedes-Benz është sinonim i fuqisë dhe prestigjit, prandaj ka tërhequr gjithmonë një elitë me ndikim në historinë e tij, nga të famshmit deri te liderët botërorë që vijnë në takime të rëndësishme …

Read More »

Federer dhe Djokovic urojnë Nadalin për titullin historik të ‘Australian Open’

Roger Federer dhe Novak Djokovic uruan Rafael Nadal, menjëherë pasi spanjolli triumfoi në finalen e “Australian Open”, ku mori një titull rekord, të 21-tin ‘Grand Slam’. Në Instagram Stories, Federer shkroi: “Çfarë ndeshje! Për mikun tim dhe rivalin e madh Rafael Nadal. Urime të përzemërta që u bë njeriu i parë që fitoi 21 tituj të Grand Slam-it teke. Disa muaj …

Read More »