Tag Archives: takim Ministrja e Jashtme

Dialogu SHBA-Shqipëri, Blinken: Do qëndrojmë krah jush

Sekretari i Shtetit, Antony Blinken ka takuar Ministren e Jashtme Olta Xhaçka. Në një postim në Twitter tregon se diskutuan për prioritetet e përbashkëta ndërsa festojnë Dialog Strategjik të suksesshëm SHBA-Shqipëri. “Kënaqësi që takohem me miken time, Olta Xhacka dhe të festojmë një Dialog Strategjik të suksesshëm SHBA-Shqipëri. Ne diskutuam për prioritetet e përbashkëta në reformën demokratike, mbrojtjen, duke përfshirë …

Read More »