Tag Archives: Tabaku i kërkon informacion

Inceneratorët/ Tabaku i kërkon informacion Arben Krajës mbi ecurinë e hetimeve

Kryetarja e Komisionit Hetimor Jorida Tabaku i është drejtuar kreut të SPAK-ut, Arben Krajës me një kërkesë për informalicion lidhur me ecurinë e hetimeve për çështjen e inceneratorëve. Tabaku sjellë në vëmendje se PD ka depozituar në SPAK shtatë padi penale ndaj zyrtarëve të lartë si: Erion Veliaj, Emiriana Sako, Alqi Bllako, Damian Gjiknuri, Arben Ahmetaj, Ëngjëll Agaçi dhe Armando …

Read More »