Tag Archives: sulmit iranian

Zyrtari i lartë i SHBA mbërrin në kryeqytet pas sulmit iranian: Jemi të përkushtuar për mbështetjen tuaj!

SHBA janë të përkushtuara për mbështetjen e vazhdueshme të aleatëve tanë shqiptarë në mbrojtjen kibernetike. Kështu deklaroi ambasadori i Posaçëm për Hapësirën Kibernetike dhe Politikat Digjitale Nathaniel Fick, pas një takimi me zëvendëskryeministren Belinda Balluku, ministrin e Mbrojtjes Niko Peleshi dhe koordinatorin e Ri Kombëtar për Sigurinë Kibernetike Igli Tafa. Ai i ka cilësuar diskutimet mbi sigurinë kibernetike si konstruktive. …

Read More »