Tag Archives: SPAK të lëvizë te njerëzit

Arrestimet për inceneratorët, Tabaku: E pamjaftueshme, SPAK të lëvizë te njerëzit

Deputetja demokrate Jorida Tabaku ka reaguar pas arrestimit të zyrtarëve dhe ish-zyrtarëve të përfshirë në aferën e inceneratorëve të Elbasanit dhe Fierit. Në një deklaratë për mediet Tabaku tha se zhvillimi i sotëm nga SPAK është shpresëdhënës, por i pamjaftueshëm. Në cilësinë edhe të kryetares së Komisionit Hetimor të Inceneratorëve, Tabaku tha se SPAK duhet të lëvizë te personat e …

Read More »