Tag Archives: SPAK pergenjeshtron policine

SPAK përgënjeshtron Policinë për vetëdorëzimin e Alqi Bllakos

SPAK përgënjeshtron Policinë e Shtetit për vetëdorëzimin e ish-deputetit të Partisë Socialiste, Alqi Bllako. Sipas SPAK, Bllako është dorëzuar vetë në Drejtorinë e Policisë së Tiranës në orën 03:30 të datës 1 prill dhe jo mbrëmjen e 31 marsit, siç u njoftua nga Policia e Shtetit. SPAK sqaron se për ekzekutimit e masës së sigurisë “arrest me burg” për Bllakon, …

Read More »