Tag Archives: SPAK i qëndron akuzave

SPAK i qëndron akuzave, Tahiri kërkon pafajësinë

Në Shqipëri, ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri u përballë sërish sot në Gjykatën e Posaçme të Apelit kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar me akuzat që Prokuroria e Posaçme SPAK, ka ngritur ndaj tij për lidhjet e dyshuara me të ashtuquajturin Grupi i Habilajve, vëllezërit e akuzuar për trafik të sasirave të mëdha të marijuanës nga Shqipëria drejt Italisë. …

Read More »