Tag Archives: Southampton

Liverpooli fiton, shpreson ende në titull

Liverpooli ka shënuar fitore me rezultat 2:1 në konak të Southampton-it “Reds-at” ende shpresojnë se do të fitojnë titullin e kampionit, ekip që ka një pikë me pak se lideri Manchester City. Për Liverpoolin shënuan Minamino (27′) e Matip (67′) dhe për Southampton Redmond (13′). Reprezentuesi i Shqipërisë, Armando Broja, u paraqit 82 minuta për ekiopin e Southamptonin Manchester City …

Read More »

Broja në garë për lojtarin e vitit te Southampton, këtu mund të votoni për yllin shqiptar

Skuadra angleze Southampton përmes një postimi në “Facebook” ua ka mundësuar tifozëve që të votojnë për lojtarin më të mirë të këtij sezoni. Sigurisht që favoriti për ta fituar këtë çmim është kapiteni i skuadrës James Ward-Prowse, por krahas tij i pëlqyer është edhe ylli shqiptar Armando Broja. Që prej kalimit të tij në formë huazimi nga Chelsea te skuadra …

Read More »