Tag Archives: Soreca

Soreca për çeljen e negociatave: Moment historik, i lumtur për Shqipërinë dhe miqtë e mi

Ish-ambasadori i Shqipërisë në BE, Lugi Soreca ka reaguar për hapjen e negociatave me BE për Shqipërië. Soreca e ka quajtur një moment historik teksa thotë se ka ardhur koha që Shqipëria të ecë përpara në rrugën e saj drejt bërjes një Shtet Anëtar i BE-së. “Sot është një moment historik për Shqipërinë dhe për BE! Më në fund ka …

Read More »

Operacioni “Shpirti”, Soreca: Lufta kundër krimit afron Shqipërinë me BE

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca, ka reaguar në lidhje me megaoperacionin ndërkombëtar të drogës të koduar ‘Shpirti’. Soreca përmes një postimi në rrjetin social, shkruan se lufta ndaj krimit të organizuar dhe pastrimit të parave e afron më shumë Shqipërinë me BE. Sipas tij operacioni me 38 të arrestuar është një tregues i mirë i punës së …

Read More »