Tag Archives: Skeme mashtrimi

Skemë mashtrimi për shmangien e TVSH-së me vlerë mbi 500 mln lekë/ Shpallen fajtorë 8 persona në Durrës, çfarë u konfiskua

Tetë persona në Durrës janë shpallur fajtorë pasi dyshohet se kanë ngritur një skemë mashtrimi për shmangien e TVSH-së me vlerë mbi 500 mln lekë. Abc mëson se personat e shpallur fajtorë janë Ardi Xhaferri, Regan Merdani, Ali Agolli, Tahir Afmataj, Enis Xhaferri, Ben Caka dhe Roland Avdo. Bëhet me dije se është konfiskuar një hidrocentral, truall dhe kamionë. Njoftimi …

Read More »