Tag Archives: situata e gripit

Situata e gripit dhe Covidit në Shqipëri/ Mjeku Ilir Alimehmeti tregon shenjat dhe u bën thirrje qytetarëve

Mjeku epidemiolog Ilir Alimehmeti duke folur për situatën e gripit në vendin tonë ka qetësuar qytetarët kur tha se kjo ishte e paralajmëruar dhe se jemi në muajt kur virusi është në kulmin e tij për shkak të të ftohtit. Mjeku tha se shenjat e gripit janë të forta me temperaturë të lartë që mezi ulet por që kalon pas …

Read More »