Tag Archives: sistemet raketore në Bjellorusi

Zv.ministrja ukrainase: Rusia po përqendron sistemet raketore në Bjellorusi, armiku nuk tërhiqet

Zëvendësministrja e Mbrojtjes së Ukrainës tha se Rusia “po përpiqet të përqendrojë” sistemet raketore në Bjellorusinë juglindore për përdorim të mundshëm kundër Ukrainës. Deklarata vjen pavarësisht pretendimeve të fundit të Rusisë për një de-përshkallëzim rreth Kievit dhe qytetit verior të Chernihiv. “Armiku nuk po braktis planet e tij për të kapur plotësisht rajonet Donetsk dhe Luhansk. Ai po cenon gjithashtu rajonin …

Read More »