Tag Archives: “Shtëpia e Lirisë”

Në cilat bashki pres fitoren e kandidatëve të koalicionit ‘Shtëpia e Lirisë’”

Ish-kryeministri Sali Berisha është besimplotë për fitoren në 6 bashkitë të kandidatëve të koalicionit “Shtëpia e Lirisë”. Berisha tha se mundësinë për fitore e sheh tek kandidatët e këtij koalicioni përballë atyre të Edi Ramës dhe Lulzim Bashës. “Nga Lushnja në Shkodër dhe Peshkopi ne garojmë për fitore. Ne kemi padiskutim premisat më të mëdha për t’i fituar këto zgjedhje, …

Read More »

Gjekmarkaj: Nuk ka si kandidatët e koalicionit ‘Shtëpia e Lirisë’ të dalin mbi PD-në

Nënkryetari dhe deputeti i Partisë Demokratike, Agron Gjekmarkaj nuk sheh asnjë mundësi që kandidatët e mbështetur nga Sali Berisha të marrin më shumë vota se kandidatët zyrtarë të PD. Drejtuesi politik i PD në Lezhë thotë se elektorati do t’i ndëshkojë dhe për faktin se paraqiten në zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 mars me logon e LSI-së. “Nuk ka …

Read More »

“Shtëpia e Lirisë”, PD: U zyrtarizua, po zbulojnë fijet që i lidhin

PD: U zyrtarizua partia e vjetër Meta-Berisha-Rama. Ata po zbulojnë fijet që i lidhin, si me kandidatin në Dibër. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË Më në fund Sali Berisha zyrtarizoi partinë e vjetër Meta-Berisha-Rama që simbolizon gjithçka që nuk shkon në Shqipëri: Korrupsionin Politikën e vjetër Lajmet e rreme dhe disinformimin. Kandidimi në Dibër i bashkëshortit të prokurores që mbrojti bandën …

Read More »