Tag Archives: shtepi bari

“Dua të shoh motrën për herë të fundit”, shqiptari i arrestuar në ‘shtëpi bari’ në Angli dënohet si kopshtar

Shqiptari Izmir Dragoti u arrestua më 25 janar të këtij viti nga policia britanike, pasi u kap duke punuar në një shtëpi bari. Ndërkohë që Gjykata e Sheffield Crown dëgjoi më 25 janar sesi Izmir Dragoti u gjet nga policia me 140 bimë kanabisi dhe 96 kg kanabis me vlerë midis 50,000 dhe 129,800 £ në një shtëpi në rrugën …

Read More »

“Shtëpi bari” dhe arsenal armësh në Shijak, arrestohet 46-vjeçari dhe shpallet në kërkim i vëllai (EMRAT)

Një tjetër shtëpi bari është zbuluar këtë të martë në Shijak pas një megaoperacioni “Krahët e krimit”. Mësohet se aktiviteti “lulëzonte” në një banesë katër kateshë në pronësi të dy vellëzerve, ndërsa 2 katet e fundit përshtatur për rritjen e bimëve narkotike. Në ambientet e godinës janë gjetur dhe sekuestruar 444 lëndë narkotike kanabis dhe 222 llampa elektrike dhe pajsje …

Read More »

Zbulohen tetë “shtëpi bari” në Angli, kapen shqiptari dhe bashkëpunëtori i tij. Si ra policia në gjurmët e trafikut të drogës

Goditet aktiviteti i kanabisit në Angli. Mediat e huaja shkruajnë se në këtë aktiviteti ishin të përfshirë një burrë nga Shqipëria dhe një ndërtues pronash nga Cardiff Metthew Cleary. Bëhet me dije se Cleary dhe bashkëpunëtori i tij shqiptar Mikel Kujtila kanë prodhuar kanabis me vlerë mijëra paund në tetë ‘shtëpi bari’ kanabisi në qytet. Policia kishte nisur hetimet në …

Read More »

Me shtëpi bari në Holandë, arrestohet majori i ushtrisë shqiptare! Ministria e Mbrojtjes: I kemi kërkuar të kthehet në atdhe

Një ushtarak shqiptar i përzgjedhur për të qenë pjesë e një misioni bashkëpunimi me ushtrinë e Holandës, në kuadër të NATO-s, është arrestuar nën dyshim si i përfshirë në aktivitet kriminal. Top Channel duke iu referuar policisë së Holandës, raporton se është vënë nën hetim majori Ermal Dinoshi, me detyrë specialist stërvitje. Pas arrestimit, ushtaraku shqiptar është duke u hetuar …

Read More »