Tag Archives: shqiptares

“U tmerruam”, drejt Anglisë 50 persona në një gomone, rrëfimi tronditës i shqiptares: I kërkoj ndjesë tim biri

“Filluan dallgët, u tmerruam…jemi shumë keq…” 8 orë lundrim në mes të detit dhe 50 persona mbi një gomone 7 metra të gjatë, pasthirrma, frikë dhe disa të qara fëmijësh në sfond, ky zë i regjistruar nga aparati celular, do të na përfshijë në një rrugëtim 1-mujor mes sakrificash dhe rreziqesh të një emigranteje shqiptare, që për t’u larguar nga Shqipëria, …

Read More »