Tag Archives: Shqipëria na provokoi

Media greke: Shqipëria na provokoi me “çështjen inekzistente” të çamëve

“Përgjigje e qartë dhe e ashpër e ministrit të Jashtëm grek, Nikos Dendias, ndaj deklaratës provokuese të ngritur të hënën në Tiranë nga homologia e tij shqiptare, Olta Xhaçka, për “pasuritë e çamëve në Greqi” dhe “heqjen e Ligjit të Luftës””. Kështu shkruan gazeta greke Protothema. “Deklaratat e Xhaçkës dëshmon se qeveria Rama vazhdon të përdorë çështjen inekzistente të çamëve, …

Read More »