Tag Archives: shqetësim serioz

“Vijnë si biznesmenë”/ Mafia shqiptare shqetësim serioz

Ata mbërrijnë në Ekuador si biznesmenë të mëdhenj, por në vendin e tyre janë në listën e më të kërkuarve. Kështu nis shkrimi ‘Deunanoticias’, medias që i ka kushtuar një artikull mafias shqiptare që veprimtarinë e ka shtrirë në Ekuador. Media vendase shkruan se trafikantët shqiptarë i shohin kufijtë dhe portet detare të Ekuadorit si një mundësi për të dërguar drogë në Evropë …

Read More »

Meta takon raporteren e PE për Shqipërinë: Ramë dakord se krimi i organizuar shqetësim serioz

Presidenti Ilir Meta priti raporteren për Shqipërinë në Parlamentin Europian Isabel Santos, në kuadër të turit të saj në vendin tonë. “Ramë dakord se krimi i organizuar dhe emigracioni përbëjnë shqetësim serioz, që duhet trajtuar me përparësi”, tha Presidenti në një njoftim në Facebook. Në ditën e 11-vjetorit të vendimit të Këshillit Europian për liberalizmin e vizave me Shqipërinë, Meta …

Read More »