Tag Archives: Shpërthimet me tritol në Shkodër

Shpërthimet me tritol në Shkodër, Ademi: Autoritet të zbardhin ngjarjen

Kryetarja në detyrë e Bashkisë Shkodër Voltana Ademi ka kërkuar nga autoritetet zbardhjen e ngjarjes së rëndë të shpërthimeve të njëpasnjëshme me eksploziv mëngjesin e së shtunës në Shkodër. “Kjo ngjarje ka tronditur qytetin ,biznesin dhe familjet. Nevoja për të patur siguri është domosdoshmëri në këtë qytet” , tha Ademi. Më tej kryebashkiakja në detyrë theksoi se shteti shqiptar ka …

Read More »