Tag Archives: “shpërthen” Manjani:

Ligji për të përndjekurit politikë/ Alibeaj: Ke këllqe për ta mbështetur! Manja: Ju mbani akoma një sovjetik në grupin tuaj

Në seancën e sotme plenare, kreu i grupit të PD Enkelejd Alibeaj ka debatuar me ministrin e Drejtësisë Ulsi Manja, për ligjin për ish-të përndjekurit politikë. Ka qenë ministri i Drejtësisë i cili ka folur për situatën e të përndjekurve politikë, duke u shprehur se ende nuk kanë marrë dëmshpërblimin që meritojnë, duke shtuar se kanë ndodhur vonesa , por …

Read More »

Shpërthen Manjani, “Rama dhe Luli paskan patur komunikim”

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani akuzon kryeministrin Edi Rama dhe Lulzim Bashën se po bashkëpunojnë për zhdukjen e Partisë Demokratike. “Rama dhe Luli paskan patur komunikim për zhdukjen nga politike të Partisë Demokratike. Paskan patur “divergjenca” vetëm tek afati, dmth koha e mbylljes së qepenit… Luli madje i vuri qepenat e blinduara… Kjo është arsyeja që AliBasha bën ankime absurde …

Read More »

Përplasjet PD-LSI, “shpërthen” Manjani: Lul boll me dërr-dërre, je i paaftë

Ylli Manjani, ish-ministër i Drejtësisë, ka reaguar lidhur me përplasjet mes Partisë Demokratike dhe LSI-së, që u agravuan mbrëmjen e djeshme, kur Sekretari i Përgjithshëm demokrat, Gazment Bardhi, tha se LSI iu afruan 15 vende të sigurta, që koalicioni të dilte me një listë të vetme, por partia e drejtuar nga Monika Kryemadhi nuk pranoi. Manjani shprehet se gjynahet e …

Read More »