Tag Archives: shoferi

Aksident në Bulqizë/ Plagoset rëndë shoferi, makina bëhet copash

Një aksident ka ndodhur në rrugën e Arbrit në Bulqizë me pasojë plagosjen e një personi. Një makinë tip “Audi” me targa AB051 ID ka dalë nga rruga. Ngjarja ka ndodhur para pak minutash ne aksin rrugor Bulqizë-Fushë Bulqizë në vendin e quajtur “Ura e Re”. Aksidenti është pikasur nga drejtuesit e automjeteve të cilët kanë njoftuar ambulancën dhe policinë …

Read More »

Aksidentoi të miturën dhe u zhduk/ Arrestohet shoferi në Tiranë

Një aksident ka ndodhur në rrugën “Demokracia” në Tiranë ku një 35 vjeçar ka përplasur me motomjet një 9 vjeçare dhe është larguar nga vendngjarja. Pas disa orë hetime policia ka identifikuar autorin si dhe ka bërë të mundur arrestimin e tij. Si pasojë policia i ka sekuestruar dhe motomjetin. I riu u vu në pranga nën akuzën “Shkelja e …

Read More »

Kapet në kufirin shqiptaro grek kamioni me lëndë narkotike, shoferi gjendet i vdekur

Një kamion që transportonte lëndë narkotike është sekuestruar në kufirin mes Shqipërisë dhe Greqisë në zonën e Igumenicës. Mediat greke raportojnë se në kamion ndodheshin 59 kilogram marijuanë. Pasi policia ka mbërritur në vendbngjarje ka parë një kamion të parakuar anash rrugës, i cili ishte ndalur nga disa trafikantë të cilët kanë kërkuar që të vjedhin “mallin”. Në vendin e …

Read More »

Shoferi sulmon të moshuarën dhe e rreh me shkop sepse po kalonte rrugën ngadalë

Një shofer makine ka rrahur një 78-vjeçare, e cila po kalonte rrugën përballë makinës. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Kroaci. E moshuara ka përfunduar me lëndime të rënda trupore dhe është dashur t’i nënshtrohet operacionit në spitalin e Zagrebit, shkruan Danica. Shoferi 38-vjeçar ka kryer një vepër penale ndaj një personi në moshë të thyer, padyshim me gjendje jo …

Read More »

Treni godet kamionin gjigand në SHBA, shpëton mrekullisht shoferi

Një aksident i rëndë hekurudhor ka ndodhur në Minnesota, SHBA. DailyMail shkruan se treni po lëvizte me shpejtësi, duke goditur kamionin gjigant që transportonte helika të mullirit me erë. Sipas mediave, kamioni po kalonte binarët me kamionin që transportonte helika të rënda, kur u godit. DailyMail ka publikuar pamjet, kur shoferi i kamionit pavarësisht tentimeve të shumta që të largohet …

Read More »