Tag Archives: SHBA-Izrael

Si u gjend Shqipëria në mes të përplasjes SHBA-Izrael me Iranin

Nga Foreign Policy Në fund të tetorit, Kryeministri Edi Rama zhvilloi një vizitë treditore të profilit të lartë në Izrael, ku u takua me kryeministrin izraelit Yair Lapid, Presidentin Isaac Herzog, kryetarin e Knesset-it (parlamenti izraelit) Mickey Levy, ministrin e Financave Avigdor Lieberman dhe kreun e Drejtorisë Kombëtare Kibernetike, Gaby Portnoy. Diskutimet u përqëndruan në rritjen e bashkëpunimit të sigurisë, …

Read More »