Tag Archives: Seriozisht?

Merkel thirrje ndërkombëtarëve: Merrini seriozisht fjalët e Putin

Ish-kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel i ka bërë thirrje komunitetit ndërkombëtar që t’i marrë seriozisht fjalët e Vladimir Putin. Gjatë një konference, Merkel iu referua ndër të tjerave luftës në Ukrainë por edhe Putinit. “Merrini seriozisht fjalët e tij dhe mos i mendoni si blof. Në radhë të parë nuk është aspak një shenjë dobësie por dëshmi e inteligjencës politike,” …

Read More »

Gazetari: Rama po mendon seriozisht që Bashën ta bëjë president

Gazetari Arjan Çani ka folur për zgjedhjen e Presidentit të ri, çështje për të cilën mazhoranca ka deklaruar se ka nisur punën. Mandati i Ilir Metës ëprfundon më 24 korrik të këtij viti. Çani tha për “Të Paekspozuarit”, se kryeministri Edi Rama po mendon seriozisht që të vendosë në krye të shtetit Lulzim Bashën. Pak ditë më parë, Basha dha …

Read More »

Përgjegjësi individuale! Seriozisht?

Arrestohet një (ish) ministër, një deputet, x zyrtarë të lartë, y persona nga biznesi dhe prapë flasim për përgjegjësi individuale?! Edhe pjesa e dukshme e “ajsbergut” të incineratorëve na tregon se krimin nuk paska kapur individin, por strukturat shtetërore, ka ndërhyrë në kompetencën e institucioneve, ka manipuluar procedurat, ka neutralizuar institucionet dhe ka përlarë mbi 100 milionë euro. Nuk ka …

Read More »