Tag Archives: Sergei Shoygu

Ministrat rusë dhe amerikanë zhvillojnë bisedën e parë që pas nisjes së luftës në Ukrainë! Pentagoni

Ministri rus i mbrojtjes Sergei Shoygu dhe homologu i tij amerikan Lloyd Austin kanë zhvilluar ditën e sotme bisedën e parë që pas nisjes së pushtimit rus në Ukrainë. Sipas një deklarate të lëshuar nga Pentagoni, Austin kërkoi një armëpushim të menjëhershëm në Ukrainë. Ai theksoi rëndësinë e mbajtjes së urave të komunikimit. Të mërkurën, Austin zhvilloi bisedime me Ministrin …

Read More »