Tag Archives: Sekuestrohet 54 kg marijuanë

Sekuestrohet 54 kg marijuanë në Mal të Zi, dyshohet se vinte nga Shqipëria

Policia kufitare malazeze ka sekuestruar 54 kg marijuanë, e dyshuar se ka ardhur nga territori shqiptar në drejtim të Malit të zi. Mësohet se lënda narkotike ishte organizuar në pako të vogla dhe u kap në fshatin Traboin afër zonës kufitare të Hanit të Hotit. Raportohet se droga u kap rastësisht gjatë kontrollit nga policia kufitare. Dy thasët e sekuestruar …

Read More »