Tag Archives: Së shpejti Qendra Terapeutike në Kombinat

Dita Botërore e Autizmit, Manastirliu: Së shpejti hapet Qendra Terapeutike në Kombinat

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka marrë pjesë në ekspozitën me punimet e fëmijëve me çrregullime të spektrit autik, një aktivitet i organizuar nga Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale për të rritur ndërgjegjësimin në Ditën Botërore të Autizmit. Gjatë bashkëbisedimit me fëmijët, prindërit dhe punonjësit e shërbimeve sociale, Ministrja e Shëndetësisë ka ndarë lajmin e mirë …

Read More »