Tag Archives: së Erdoganit në Tiranë

Një falenderim dhe dy fyerjet e vizitës së Erdoganit në Tiranë

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan, i njohur si një autokrat dhe ideatori i neo otomanizmit ka zbarkuar në Tiranë, ditën e vdekjes së Heroit Kombetar, Gjergj Kastriot Skëndërbeut. Kryeministri tha se ishte e rastësishme. Patriotët në rrjetet sociale shpërthyen. Por, në fakt duhet të kishte një qasje tjetër ndaj gjithë axhendës së presidentit turk, për të lexuar me gjakftohtësi vizitën …

Read More »