Tag Archives: rusia sulmon

Rusia sulmon rafinerinë më të madhe të naftës në Ukrainë

Forcat ruse shënjestruan një rafineri të madhe të naftës ukrainase në një seri sulmesh të shtunën në mëngjes, sipas një zëdhënësi të ushtrisë së vendit. Rafineria, në qytetin qendror të Ukrainës, Kremenchuk, u godit nga “armë me precizion të lartë ajrore dhe me bazë deti”, tha zëdhënësi i Ministrisë ruse të Mbrojtjes, gjeneralmajor Igor Konashenkov në një konferencë të shtunën, raporton …

Read More »