Tag Archives: Rusia bombardime

Sot bisedime/ Rusia bombardime në Luhansk-Donetsk, sekuestron 14 ton ushqime dhe ilaçe

14 ton ushqime dhe ilaçe u konfiskuan nga forcat ruse përgjatë një korridori humanitar ditën e djeshme, tha ministrja ukrainas, Iryna Vereshchuk. Fokusi i autoriteteteve mbetet shpërndarja e ndihmave dhe evakuuimi i banorëve nga zonat e bombarduara. Forcat ruse thanë se do të rihapin sot korridorin e evakuimit nga Mariupoli në Zaporizhzhia me kërkesë të liderëve francezë dhe gjermanë. Më …

Read More »