Tag Archives: “Roman Abramovich punon sinqerisht

“Roman Abramovich punon sinqerisht për t’i dhënë fund luftës”, Turqia: Luan një rol të dobishëm

Roman Abramovich, oligarku rus dhe pronar i Chelsea-t, thuhet se po punon “sinqerisht” për t’i dhënë fund konfliktit në Ukrainë, ka thënë Turqia. Ai u pa në bisedimet e paqes të së martës në Stamboll, pavarësisht se nuk ishte një anëtar zyrtar i ekipit negociator të Rusisë. Udhëheqësi i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan thotë se Vladimir Putin ” i beson …

Read More »