Tag Archives: Roma

Dybala për kalimin te Roma: Jam i lumtur

Paulo Dybala do të luajë për Romën në edicionin e ri të Serie-A pasi lojtari ka arritur marrëveshje me klubin verdhekuq. Negociata u zhbllokuan në orët e hershme të mëngjesit të së hënës pasi lojtari i dha fund prijës për In\terin. Pas po-së së shqiptuar gjatë natës, “La Joya” mbërriti në Portugali, në shoqërinë e Tiago Pinto-s. Argjentinasi, zgjodhi t’i …

Read More »

Roma dhe Mourinho shkruajnë historinë në Tiranë, fitojnë trofeun e Conference League

Roma bën histori në stadiumin Air Albania të Tiranës teksa fiton edicionin e parë në historinë e Conference League. Italianët u treguan më cinikë në 90-minutat e Air Albania-s teksa shfrytëzuan një gol të Nicolo Zaniolos në minutën e 32-të duke fituar trofeun e parë europian pas Kupës së Panairëve në vitin 1961. Ndeshja në fakt, nisi e qetë ashtu …

Read More »

Roma fiton finalen historike në “Air Albania”/ Zaniolo vulosi fitoren në Tiranë,

Finalja historike e UEFA Conference League, që u luajt në “Air Albania”, u fitua nga Roma me rezultatin 1-0. Një gol i minutës së 31-të nga Zaniolo, vulosi fatet e takimit dhe Roma, bëhet kështu ekipi i parë fitues i këtij kompeticioni të ri. Takimi nisi disi më mirë për Feyenoord, që kërkoi hapësira më në thellësi të zonës romake. …

Read More »

Kriminologu italian “Roma, toka e mafies shqiptare”/ Si u fuqizuan klanet

Mafia shqiptare ka fituar pushtet në kryeqytetin italian. Kriminolog dhe juristi Vincenzo Musacchio ka thënë për “Rai news” se mafia shqiptare në Romë është e vështirë për t’u luftuar, ndërsa shton se vepron, duke alternuar dhunën me korrupsionin. Ata janë inteligjentë, të këqij dhe oportunistë, thekson kriminologu. “Jo vetëm që ekziston, por në Qytetin e Përjetshëm tani nuk po luan më rol …

Read More »