Tag Archives: rilindja

Shifra dhe fakte/ “Rilindja”, ku e gjeti dhe ku e çoi

Nga Erion DASHO *- Sot në mëngjes botova faktin skandaloz se Shqipëria klasifikohet midis vendeve më të prekura në botë përsa i takon humbjes së trurit (Brain Drain) dhe statusi u shpërnda nga shumë friends, të njohur e të panjohur, portale, etj., të cilët gjej rastin t’i falenderoj për sensibilizimin e krijuar. Nuk mungoi edhe komenti klasik që nuk është …

Read More »

“Vjeshtë e Artë në Kolonjë”, 70 piktura në sheshin “Rilindja”

TIRANË  45 piktorë nga Shqipëria, Kosova, Mali i Zi, Maqedonia e Veriut kanë hedhur në telajo Kolonjën në stinën më të bukur, atë të vjeshtës. Pas katër ditësh, piktorët mbyllën me sukses edicionin e dytë të kolonisë së piktorëve “Vjeshtë e Artë në Kolonjë”. “Përfundoi me sukses edicioni i dytë i kolonisë së piktorëve “Vjeshtë e Artë në Kolonjë”, ku …

Read More »