Tag Archives: reja

Reja i injoroi, por tani mund të ketë rikthime apo emra të rinj. Ja cilët lojtarë presin shansin me Silvinjon

Nëse një futbollist mund të kalojë një formë të shkëlqyer në klubin e tij dhe i përshtatet filozofisë së trajnerit, pavarësisht moshës, ai mund të kontribuojë në ekipin kombëtar të shtetit të tij. Kemi parë shumë raste, mbrojtësi i madh Van Dajk ka debutuar me Holandën në moshën 24-vjeçare, apo siç kemi rastin e Klaus Gjasulës që luajti ndeshjen e …

Read More »

Formacioni zyrtar i Kombëtares, Reja zgjedh titullarët e miqësores me Italinë

Edi Reja ka zgjedhur titullarët e miqësores që Shqipëria luan sonte përballë Italisë në “Air Albania” (SuperSport 2). Trajneri italian i beson portën kapitenit Etrit Berisha, ndërsa treshja e qendrës së mbrojtjes formohet nga Ardian Ismajli, Marash Kumbulla dhe Enea Mihaj. Nga krahët Ermir Lenjani dhe Elseid Hysaj, ndërkohë që në mesfushë rreshtohen Keidi Bare, Nedim Bajrami dhe Amir Abrashi. …

Read More »

Reja nuk rinovon, në Itali zbulojnë trajnerin e mundshëm të Shqipërisë

Trajneri Edy Reja është në fundin e kontratës së tij me Shqipërinë, e cila skadon në muajin nëntor dhe nuk do të ketë rinovim. Në FSHF kanë filluar të mendojnë për zëvendësuesin, i cili mund të jetë sërish italian. Ditën e sotme, “Gazzetta dello Sport” shkruan se Luigi Di Biagio mund të jetë trajneri i ri i Kombëtares shqiptare. Sipas …

Read More »

NOTAT: Kombëtarja nxihet në Izrael, Reja në episodin e fundit

Nëse mund të mburremi se kemi lojtarët më të mirë luajnë më Itali, trajneri që vjen nga Italia lë shumë për të dëshiruar. Në ndeshjen që skuadra duhej të vendoste fatin e një sezoni, trajneri vizaton një skuadër pa ide, futbollistë jashtë pozicioneve të tyre dhe aspak fantazi me kualitet që ka skuadra. Një rreshtim ku shumë prej futbollistëve nuk …

Read More »

Pas humbjes në Spanjë, Reja: Të keqardhur për rezultatin, luajtëm mirë

Pas përfundimit të ndeshjes miqësore me Spanjën, ku Kombëtarja shqiptare u mund 1-2, trajneri Reja dhe mbrojtësi Berat Gjimshiti kanë dalë një një konferencë për mediat për të folur në lidhje me këtë sfidë. Reja u shpreh i keqardhur për rezultatin, por theksoi se skuadra ka bërë progres dhe lojtarët treguan karakter dhe shpirt luftarak në fushën e lojës. Ai …

Read More »