Tag Archives: receta e ëmbël e pranverës

Kek me luleshtrydhe, receta e ëmbël e pranverës

Kur më mirë se një të diel pranvere do të ishte koha më e mirë për një ëmbëlsirë? Për sot, kemi menduar një recetë të thjeshtë dhe shumë të shijshme, kek me luleshtrydhe. Përbërësit: 6 lugë gjalpë 1 1/2 filxhan miell 1 1/2 pluhur pjekës Kripë 1 filxhan sheqer 1 vezë 1/2 filxhan qumësht Pak vanilje Pak sheqer pluhur Luleshtrydhe të …

Read More »