Tag Archives: Reagon Basha

Sulmi kibernetik i Iranit, reagon Basha: Aleanca e NATO-s jetike për sigurinë tonë

Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar për sulmin kibernetik që Irani bëri më 15 korrik ndaj shërbimeve qeveritare online. Nëpërmjet një postimi në Twitter, Basha thotë se sulmi kibernetik i Iranit kundër Shqipërisë tregon sërish rëndësinë jetike të aleancës së NATO-s për sigurinë në Shqipëri. “Sulmi kibernetik i Iranit kundër Shqipërisë tregon sërish rëndësinë jetike të aleancës së NATO-s …

Read More »

Reagon Basha: Dhuna ndaj gazetarëve dhe lirisë së mediave është edhe ndaj demokracisë dhe lirive të çdo qytetari!

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas incidentit të ndodhur sot me gazetarin e ‘News24’, Ergys Gjençaj i cili u shtri në tokë nga policia, pasi po filmonte një operacion anti-drogë. Basha e cilëson një akt të turpshëm që duhet dënuar me forcë. Ai thekson se është produkt i modelit Rama dhe se dhuna ndaj gazetarëve dhe lirisë së …

Read More »