Tag Archives: raundi i trete

“Foltorja” bashkon votat me Ramën për të djeguar raundin e tretë për presidentin

Partia Demokratike, ajo zyrtarja, jo ajo e Berishës, ka vendosur të bojkotojë këtë të hënë raundin e tretë të zgjedhjes së presidentit në Kuvend. Burime nga grupi parlamentar i PD bëjnë me dije se ata kanë vendosur të mos shkojnë në Kuvend, në mënyrë që të mos plotësohej kuorumi prej 84 deputetësh që duhej për t’u quajtur i ligjshëm raundi …

Read More »

Zgjedhja e presidentit/ Dështon raundi i tretë, PS pritet të propozoj kandidatin e saj

Ka dështuar edhe raundi i tretë për zgjedhjen e Presidentit të Shqipërisë. Asnjë nga grupet parlamentare nuk depozitoi kandidatë çka do të thotë se në seancën e kësaj të hëne raundi i tretë do të kalojë pa emra. Bisedimet ndërmjet maxhorancës dhe opozitës nuk prodhuan asnjë rezultat. Shumica parlamentare i qëndroi vendimit për të mos depozituar asnjë kandidaturë nën argumentin …

Read More »

Raundi i tretë për Presidentin/ grupi i PD, Alibeaj: Të mos marrim pjesë

  Raundi i tretë i zgjedhjes së Presidentit të Republikës është edhe shansi i fundit i opozitës, sipas marrëveshjes paraprake, ndonëse palët kanë kundërshtime. Në limitet e kohës për të dorëzuar një emër për kreun e ri të shtetit, vjen edhe lëvizja e radhës nga Enkelejd Alibejt. Sot Alibeaj ka nisur edhe mbledhjen e grupit parlamentar. Afati i fundit për …

Read More »