Tag Archives: rastet e reja

Covid-19 në Shqipëri/ Rikthehen vdekjet, ministria e Shëndetësisë publikon shifrat për 24 orët e fundit

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 2738 testime, 1228 qytetarë të infektuar, tre humbje jete dhe 1232 të shëruar në 24 orët e fundit Nisur nga rritja e numrit të qytetarëve të prekur nga Covid19, Ministria e Shëndetësisë i bën sërish thirrje qytetarëve të mos neglizhojnë vaksinimin anticovid, posaçërisht në këtë periudhë të rritjes së kontakteve, për shkak të lëvizjeve përgjatë sezonit …

Read More »

MSH: Regjistrohen 60 raste të reja dhe asnjë humbje jete në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë bºn me dije se nga 859 testime, 60 qytetarë kanë rezultuar  të infektuar Fatmirësisht nuk ka pasiur asnjë humbje jete dhe 41 të shëruar në 24 orët e fundit Ju informojmë për situatën në 24 orët e fundit, si vijon: Janë kryer 859 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 60 qytetarë, në këto bashki: …

Read More »

Rastet e reja me COVID-19, Greqia ‘skanon’ ishujt, Mykonos dhe Ios rrezikojnë masat kufizuese, në ‘lupë’ dhe Zakynthos, Santorini e Rodos

GREQI Ishujt e Egjeut janë problemi kryesor i Greqisë në këtë valë të re të COVID-19. Zv.ministri Nikos Hardalias njoftoi se Mykonos së bashku me një sërë ishuj të rrezikuar ku rastet po rriten me shpejtësi. Në fakt, Ios dhe Mykonos janë dy ishujt të cilët janë vetëm një hap larg masave kufizuese. Hardaliaj shqetësimin më të madh e shprehu …

Read More »