Tag Archives: raste

Rriten rastet pozitive me Covid në Shqipëri, ja sa raste u shënuan gjatë 24 orëve të fundit

477 raste të reja dhe 3 viktima! Këto janë shifrat e 24 orëve të fundit të rasteve pozitive me covid në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se nga 7.733 testime, kanë dalë pozitiv me virus 477 persona. Me gjithë përpjekjet e stafit mjekësor, në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 3 qytetarë: një qytetar 57 vjeç nga …

Read More »

Nisi vala e tretë?! Rriten frikshëm rastet e reja, regjistrohet dhe 1 viktimë

Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar 1 viktimë nga COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe 110 raste të reja të infektuara me COVID-19. Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë. Në 24 orët e fundit janë shëruar dy persona nga koronavirusi. Deri tani në Kosovë 108 mijë e 623 persona janë regjistruar si të …

Read More »

COVID/ Asnjë jetë e humbur, 25 qytetarë rezultojnë të infektuar në 24 orët e fundit

Janë kryer 3,762 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me Covid19, 25 qytetarë, në këto bashki: 20 raste në Tiranë, 1 rast në Shkodër, Durrës, Berat, Vlorë, Gramsh. Aktualisht janë 433 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin. Në Spitalin Infektiv po marrin trajtim spitalor të specializuar 20 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje …

Read More »