Tag Archives: raketat balistike

Irani teston fatin me Perëndimin, planifikohet dërgimi i raketave balistike në Rusi

Irani po përgatitet të dërgojë rreth 1000 armë shtesë, duke përfshirë raketa balistike me rreze të shkurtër tokë-tokë dhe më mjaft dronë sulmues, në Rusi për t’i përdorur në luftën e saj kundër Ukrainës, thanë për CNN zyrtarë nga një vend perëndimor që monitorojnë nga afër programin e armëve të Iranit. Dërgesa po monitorohet nga afër, sepse do të ishte …

Read More »